ARVOKASTA TYÖKOKEMUSTA OPISKELIJALLE

ARVOKASTA TYÖKOKEMUSTA OPISKELIJALLE

Olet etsimämme henkilö, jos pidät kirjoittamisesta, mainosten ideoinnista ja ajankohtaisista asioista tiedottamisesta. HNV ry:n viestintä- markkinointitiimin jäsenenä ylläpidät seuran nettisivuja ja Facebook-sivua sekä suunnittelet mainontaa tarpeiden mukaan. Halutessasi voit osallistua myös yhdistyksen johtokunnan työskentelyyn tai esimerkiksi nettisivujen koodaamiseen ja markkinoinnin kehittämiseen. Eduksi katsotaan osaaminen WordPress-pohjaisen nettisivuston ylläpidosta ja taitto-ohjelman käytöstä (ei välttämätöntä).

Vastuualuetta on mahdollista muokata oman tilanteen mukaan ja aikatauluttaa itselle sopivaksi. Tehtävä työllistää vaihtelevasti, tunnista useampaan tuntiin viikossa, riippuen mm. liikuntatuntien tilanteesta ja jumppakauden vaiheesta sekä omasta aktiivisuudesta. Halutessasi voit keskittyä vain yhteen osa-alueeseen, esim. nettisivujen päivittämiseen tai mainonnan suunnitteluun, tai tehdä kaikkia tehtäviä. Työskentely tapahtuu pääosin etänä. Vapaaehtoisuuteen pohjautuvasta tehtävästä ei makseta palkkaa, mutta korvauksena saat pääsyn HNV:n aikuisten liikuntaan (lisätietoa hameennaisvoimistelijat.fi) ja seuran aktiivien yhteisiin virkistäytymisiin.

Kiinnostuitko? Ota yhteyttä sähköpostitse jenna.m.jokinen@gmail.com tai puhelimitse 0445884344