Pirkanmaan järjestöagentit

Järjestöagentti edistää paikallisten yhdistysten verkostoitumista ja kunnan kanssa tehtävää yhteistyötä. Järjestöagentit ovat vapaaehtoisia järjestötoimijoita.

Kunnan järjestöyhdyshenkilö on agentin tärkeä yhteistyökumppani. Kunta voi rekrytoida lisää järjestöagentteja yhdessä yhdistysväen kanssa.

Järjestöagenttien maakunnallisesta koordinoinnista vastaa Artteli-kumppanuusyhdistys.

 

Pirkanmaan järjestöagenttien yhteystiedot

Akaa

Seija Salo, seija14salo@gmail.com 

Hämeenkyrö

Eija Mäkipää, eija.makipaa@hronsy.fi 

Tapani Saarela, tapani.elmersson@gmail.com 

Jouko Hannu, jouko.hannu@gmail.com 

Ikaalinen 

Anneli Ranne, anneli.ranne13@gmail.com 

Jenna Tervalammijenna.tervalammi@jyllinkodit.fi;  lahitorimonitori@jyllinkodit.fi 

Juupajoki

Emmi Pajunen, emmi.m.pajunen@gmail.com 

Kangasala 

Stiina Lahikainen, stiina.lahikainen@iki.fi 

 Miska Jokinen, sihteeri@kamoke.fi  

Lempäälä

Tuula Petäkoski-Hulttuula.petakoski-hult@lempaala.fi 

Tarja Rossi, tarjarossi77@gmail.com 

Tanja Kyllönen, tanja.kyllonen@gmail.com 

Lempäälän agenttien yhteinen: lempaalanagentit@gmail.com 

Orivesi 

Laura Jussila, jussila.laura86@hotmail.fi 

Parkano

Suvi Rintamäki, suvi.rintamaki@gmail.com 

Taru Myllymäki, taru.myllymaki@evl.fi  

Pirkkala

Sari Sarkola, sari.sarkola@gmail.com 

Punkalaidun

Sirkka Madekivi, sirkka.madekivi@koti.fimnet.fi 

Hanna-Mari Vuorisalo, hanna-mari@pienisaippuakauppa.fi 

Ruovesi

Pirjo Pajunen, pipa.pajunen@gmail.com 

Kirsi Lehto, kirsilehto@phpoint.fi, 0505279173 

Sastamala

Jani Hanhijärvi

Marita, Isosävi

Sari, Bamberg 

Seppo , Nissinen

Sastamalan agenttien yhteinen sähköpostiosoite: agentti.sastamala@gmail.com 

Tampere

Vesa, Vaittinen, vesa.vaittinen@tampereena-kilta.fi 

Eero Portaankorva, eero.portaankorva@pp.inet.fi 

Katja Wallenius, katja.a.wallenius@gmail.com 

Urjala

Janne Saari, jannesaari1@gmail.com 

Valkeakoski

Marika Hoviniemi, marika.hoviniemi@valkeakoski.fi 

Riitta Lindbäck, riitta.lindback@tohkasaatio.fi  

Vesilahti

Tiina Ainasojaainasojatiina@gmail.com 

Ira Hellsten, ira.hellsten@kurjentila.fi 

Ylöjärvi

Leena Lehtisyrjä, leena.lehtisyrja@gmail.com 

Susanna Grönlund, susanna.gronlund@gmail.com

 

Eikö kunnastasi löytynyt järjestöagenttia?

Haluaisitko ryhtyä järjestöagentiksi?

Ota yhteyttä: Riitta Kurki, riitta.kurki(at)artteli.fi, 050 468 7009



Muokattu viimeksi: 20.05.2021